ד"ר רבקה צפיר

רוח יהודית בשבילי
הוא המקום להגשים חלום מימי היותי מנהלת בית ספר.
לקרב את לבבות התלמידים לתרבות היהודית ולערכיה ,שלולא כן
אין לנו קיום במדינת ישראל החופשית ודמוקרטית.
זהו המקום לרכוש מחדש את ארון הספרים היהודי  ולהפכו לחלק מהשיח התרבותי -יהודי י-שראלי ,
ןזהו המקום לדון ולהתווכח , עם כל המגזרים בחברה היהודית,  ולמרות אי ההסכמות ,
לכבד האחד את השני ולחנך לאורה של תפישה זו,

דניאל קנדלר

"רוח יהודית בשבילי הוא מרחב נדיר ויחיד במינו המכריח את כל הנוטלים בו חלק לדרוש, לחקור ולברר את זהותם היהודית בכל יום מחדש.
רוח יהודית היא למעשה זירת האבקות בה נאבקים חילונים, דתיים וחרדים על דרכם וזהותם, ומתוך מאבק כנה ונוקב  זה מגלים את קרקע הצמיחה המשותף לכולנו. חולקים את אוצרות התרבות שלנו יחד, ובאותה נשימה חולקים על דרך הפרשנות שלהם.
שאיפתי ברוח יהודית לעודד תלמידים, סטודנטים ומורים בישראל לקחת חלק פעיל ברב שיח מופלא זה."

הרב שלמה קושילבסקי

"רוח יהודית בשבילי, היא משהו שככל שעובר הזמן, עושה אותי יותר יהודי."


מעיין מור

"בשבילי רוח יהודית הינה מקום מפגש עם רבדים תרבותיים מגוונים בחברה הישראלית. מקום המאפשר הבנה והיכרות מעמיקה עם ההווה התרבותי שלנו על שורשיו המפוארים ושבזכותו נבנה גשר בין הזרמים השונים המרכיבים את הפסיפס היהודי. גשר זה מוריד את המחסומים בין הזרמים השונים ומעצים את ראיית הזולת כאדם פרטי וייחודי. אני מתרגשת לראות כיצד בשיעורים  ובשיחות הלא פורמליות מתמוססות להן אט אט הדעות הקדומות, ואת מקומן תופס שיח כנה הנבנה על מנהגים, ספרים, הגות ויצירה יהודית המשותפים לכולנו ועם זאת מעודד פתיחות ורב-גווניות."


שלמה אפרתי

"רוח יהודית נועדה כדי לאפשר לתלמידי ישראל שיח יהודי פתוח וכנה שמודע לשורשיו. דווקא מתוך מקום שמודע למסורת אבות יוכל התלמיד להבין את עומק אחריותו האישית על עתידו של עם ישראל ומדינת ישראל. בעולם בו תודעת האדם מגדירה את עוצמתו ואת יכולותיו רוח יהודית מקבלת משנה תוקף לחזק את תודעת הזהות היהודית במדינת ישראל."


שי מרגלית

"רוח יהודית בשבילי לפני הכל  זה קרוב לבבות וחיפוש נקודות החיבור  וה"ביחד" המשותף לכולנו
רוח יהודית בשבילי זה גם לדבר באופן פתוח על נושאים בעלי עומק הנוגעים למסורת החינוכית והערכית שזכנו לקבל וראוי שנלמד ונכיר אותה ולא פחות חשוב שנחשוף אותה בפני הדור הצעיר שצמא לראות ולפגוש אנשים צעירים וערכיים אשר מהווים עבור הנוער מודל לחיקוי .
רוח יהודית בשבילי זה מפגש חוויתי ויצירתי אשר מצליח  בסופו של דבר  להפגיש את התלמידים עם עצמם. 
רוח יהודית בשבילי זה מקום שמאשפר לדבר על קטעים מהמקורות והעבר המשותף  ששייך לכולנו אך במקביל לגלות כל פעם מחדש דברים חדשים וסופר מודרניים שגם כן שייכים לכולנו.
רוח יהודית בשבילי זה להיות בעשייה ובתנועה מתמדת,לפעול בשקט,לעשות  מעשים קטנים וטובים ולבוא בגישה חיובית ומעצימה לכל מקום."

טליה אפיק גרוסמן

"רוח יהודית" עבורי היא האפשרות לתווך בין עבר להווה, בין חינוך ליהדות, בין משחק ללימוד, ובין לימוד לעשיה  – עולמות שהמפגש ביניהם  הולך ומצטמצם. תכניות הלימוד, שאני שותפה לפיתוח ולכתיבה שלהם ברוח יהודית, מייצגים בעיניי הגשמה של חזון – שבסיסו מושרש בתרבות היהודית, והאופק שלו נפרש אל עבר קידמה חינוכית.